Niečo o mne:

Jozef Ornth

Kontakt:

mobil:  0903 806708

email: dodo_bb@mail.t-com.sk

 

Fotografovanie bol môj koníček od mladosti. Začínal som s plastovým fotoaparátom za 100 korún na film 6x6 cm a fotografie som vyvolával v kopírovacom rámčeku. Môj archív je plný negatívov, predovšetkým dokumentov zo školských čias a prírody z mojich potuliek a turistických výprav. Neskôr sa tento koníček utlmil a nástup novej doby po roku 1989 ma prinútil postarať sa o živobytie. Na koníčky nebol čas. Niekedy v roku 2000 som však fotoaparát oprášil,k návratu k tomuto koníčku ma definitívne pritiahla digitálna technika.

V dnešnej dobe sa profesionálne venujem výškovému fotografovaniu z rádiom riadeného modelu vrtuľníka, fotografovaniu architektúry a interiérov. Okrem toho sa špecializujem na dokumentárne fotografie zo športu, najčastejšie jazdectvo.

Výstavy

– autorská výstava mojich 28 fotografií v roku 2007 v Maduniciach - Kôň vo fotografii

- autorská výstava 25 fotografií stredovekých kostolíkov v EUROPA centre v Banskej Bystrici - Dotyky s minulosťou

Moje internetové stránky vytvoril môj syn Ferdinand, ktorý je v tomto obore zbehlý a tak mi umožnil prezentovať svoju tvorbu na tomto skvelom vynáleze tejto doby. Ak sa Vám moje obrázky páčia, občas sem nazrite, ak nie, tak moju adresu pokojne vymažte zo svojich obľúbených stránok. Sloboda výberu je jedna z najlepších vlastností internetu...

Používaná fotografická technika Keď som niekedy v roku 1991 predal svoju poslednú východonemeckú Prakticu, rozhodol som sa pre techniku značky NIKON a tej som verný doteraz.

Technika je technika, ale stále ostáva pravdou, že fotografia sa robí hlavou...